Полив города водою із септика

Чи придатні стічні води для поливу рослин?

Деякі власники заміських будинків, начитавшись в інтернеті різних жахачок після покупки септика, побоюються поливати рослини на дачній ділянці стічними водами, що пройшли в ньому очищення. Наприклад, дуже часто можна зустріти твердження про те, що побутові стічні води містять «шкідливу побутову хімію», що пригнічує ріст садових рослин.

Як правило, все навпаки – спостерігається позитивний вплив стічних вод. Проте локальна система очищення – це завжди індивідуальні умови. Тому, щоб підтвердити або спростувати ці побоювання, рекомендуємо зробити найпростіший тест на пророщування насіння.

00
Підготовка та проведення тесту

Слід пам’ятати, що в даному експерименті повинна використовуватися освітлена вода з септика. Для його проведення вам також знадобляться 2 чашки Петрі або будь-яка інший, схожий за параметрами посуд (чайні блюдця, наприклад) і 30-50 штук насіння редису червоного круглого з білим кінчиком або насіння білої гірчиці.

Обраний посуд необхідно простерилізувати в окропі протягом 30 хвилин, після чого покласти в нього звичайні паперові серветки і насипати насіння рівним шаром.

В якості контрольного насіння зовсім не обов’язково використовувати насіння редиски або гірчиці (вони рекомендуються у зв’язку з гарним результатом і невеликим терміном проростання). Ви можете поекспериментувати й з культурами, які плануєте висаджувати на присадибній ділянці.

01
Перевірка результатів

Через 72 години вже можна ознайомитися з результатами тесту, якщо ви експериментували з редисом або гірчицею. Необхідно озброїтися лінійкою і виміряти довжину пророслого коріння. До уваги не беруться 5 найменших значень.

Висновок: непридатною для поливу рослин вважається вода, якщо насіння взагалі не проросло або довжина коренів пророслого насіння становить 70% або менше від довжини коренів контрольного насіння, пророщеного в чистій воді.

Якщо у вашому експерименті незадовільний результат, спробуйте повторити з іншим насінням, адже багато рослин у різній мірі чутливі до показників кислотності води, а також вимогливі до різних поживних речовин.

Цифра 70% обрана не випадково, тому що сорбційна здатність ґрунту в реальних умовах проростання насіння дещо знизить гальмівні властивості води, що проходить перевірку.

Якщо довжина коренів виявилася більшою за 120% від довжини контрольного насіння в чашці з чистою водою — вода із вашого септика містить стимулюючі елементи.

02
img
Спеціальна пропозиція до 15 липня
Зроби замовлення та отримай знижку на монтаж до -30% або безкоштовну доставку
До кінця акції залишилося:
00 дней
00 годин
00 хвилин
00 секунд
img
Підібрати варіант автономної каналізації для Вашого об'єкта
Пройди тест та отримай знижку до 2 000 грню та проєкт автономної каналізації
Пройти тест
БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Подобрать вариант системы канализации для Вашего объекта
Вибріть тип об'єкту
Планується постійне чи сезонне проживання?
Середня кількість людей тимчасово або постійно проживаючих?
Який грунт на Вашій ділянці?
Куди Ви би хотіли відводити очищенну воду?
Хто буде займатися встановленням та підключенням?
Ваша скидка:
0 грн.

Дмитро

Консультант

В залежності від типу об'єкта підберемо відповідну систему автономної каналізації

БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Заповніть форму, щоб отримати результати
Ми розрахуємо та підберемо систему автономної каналізації згідно наданих параметрів
БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Ваша скидка