Вибір септика для приватного будинку: основні правила

Навіщо використовуються септики в приватному будинку?

Септик для будинку встановлюють з метою відведення зливових і господарсько-побутових стічних вод від приватних домоволодінь і невеликих малоповерхових будівель, де проживають або постійно перебувають люди, а також відсутня можливість підключення об’єкта до центральної каналізації. При цьому у стоках не повинні міститися хімікати, нафтопродукти та аналогічні небезпечні включення.

Конструктивно септик для будинку є герметичним резервуаром, що складається з однієї або декількох секцій, де господарсько-побутові стоки проходять кілька стадій очищення шляхом гравітаційного відстоювання та додаткового біологічного доочищення (опціонально, за потреби). Кількість секцій і стадій очищення, відповідно, залежить від обсягів утворення та забрудненості очисних стоків.

00
Як працює септик для автономної каналізації?

Принцип дії септика автономної системи каналізації на 3 відсіки виглядає так:

  • У відсіку №1 каналізаційні стоки очищуються від твердих включень. Тут затримується пісок, дрібне сміття, частинки харчових і побутових відходів, які потрапили крізь раковину, унітаз, ванну.
  • У відсіку №2 відбувається нейтралізація хімічних речовин, які містяться у побутовій хімії (миючі засоби, шампуні, пральний порошок).
  • У відсіку №3 стоки з каналізаційної системи освітлюються, забезпечуючи видалення до 65% забруднень, що містяться у стічних водах.

Незважаючи на те, що септик досить ефективно справляється із забрудненнями, цього буває недостатньо для повторного використання очищеної води в технічних і господарських цілях. Наприклад, для поливу городу.

Щоб забезпечити більш якісне очищення стоків, купити септик недостатньо. І тому автономні каналізації оснащуються спеціальними системами доочищення – станціями біологічного очищення (СБО). Фільтрування стічних вод на станціях доочищення забезпечує неймовірний ступінь очищення води, що сягає 98%.

01
Види септиків для автономної системи каналізації

Залежно від вимог, що висуваються до якості очищення стічних вод, сьогодні септик можна купити різної конструкції та модифікації. Це може бути класичний або накопичувальний септик, виконаний у вигляді резервуара, звідки потім стоки відкачуються за допомогою асенізатора.

Або це може бути комплексне рішення (септик + СБО), що дозволяє більш ефективно очищувати стоки від твердих механічних і органічних включень до показників, які допускають відведення очищеної води в навколишнє середовище або повторне її використання в технічних цілях.

02
Основні критерії вибору септика

Щоб запобігти забрудненню екології та появі неприємного специфічного запаху на території заміського будинку, важливо купити септик, характеристики якого відповідатимуть параметрам системи каналізації.
Обираючи септик для приватного будинку або дачної ділянки, необхідно врахувати низку параметрів, серед яких:

1. Продуктивність. Основний фактор для вибору очисної споруди. Продуктивність септика визначається емпіричним шляхом із використанням формули:
Р=K х N х F, де
K – кількість осіб, які мешкають у будинку;
N – добова норма споживання води на одну особу (приблизно 160-200 л);
F – коефіцієнт для невеликого запасу (1,1-1,2).

Важливо підібрати септик з оптимальною продуктивністю, щоб, з одного боку, система очищення справлялася з обсягами утворення стічних вод, а з іншого – не була надпотужною, оскільки це призведе до зайвих фінансових витрат.

2. Ступінь очищення стічних вод. Залежно від вимог, що висуваються до якості очищеної рідини та її подальшого використання, можуть використовуватися звичайні бюджетні септики (ступінь очищення до 65%) або комплексні системи, що складаються з септика та станції доочищення, що забезпечують знезараження та очищення стоків до 98%.

3. Інтенсивність (сезонність) проживання. На дачі або іншому об’єкті, де тимчасово проживають/перебувають люди, достатньо встановити звичайний енергонезалежний септик, який не потребує обслуговування та консервації у разі тривалої відсутності власників. А ось до септика для приватного будинку, де цілий рік проживає сім’я, висуваються такі вимоги, як продуктивність та максимальна автономність у роботі споруди.

4. Матеріал корпусу. Якість матеріалів, що використовуються для виготовлення септиків, повинна забезпечувати надійну та довговічну експлуатацію очисної споруди, стійкість до суттєвих навантажень і хімічно активних речовин.

Купити септик для будинку краще з гідротехнічного бетону або міцного листового поліпропілену, які відповідають вищезазначеним властивостям. Не рекомендується використовувати в конструкції септика деталі з металу через агресивне середовище.

Плануєте облаштувати сучасну каналізацію в приватному будинку чи на дачі? Компанія «ДАНЛЕН» пропонує на вигідних умовах купити септик, ціна якого залежить від матеріалу, комплектації та технічних параметрів споруди.

Також ми пропонуємо виконати монтаж обладнання на об’єкті замовника незалежно від рівня ґрунтових вод на ділянці.

03
img
Спеціальна пропозиція до 15 липня
Зроби замовлення та отримай знижку на монтаж до -30% або безкоштовну доставку
До кінця акції залишилося:
00 дней
00 годин
00 хвилин
00 секунд
img
Підібрати варіант автономної каналізації для Вашого об'єкта
Пройди тест та отримай знижку до 2 000 грню та проєкт автономної каналізації
Пройти тест
БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Подобрать вариант системы канализации для Вашего объекта
Вибріть тип об'єкту
Планується постійне чи сезонне проживання?
Середня кількість людей тимчасово або постійно проживаючих?
Який грунт на Вашій ділянці?
Куди Ви би хотіли відводити очищенну воду?
Хто буде займатися встановленням та підключенням?
Ваша скидка:
0 грн.

Дмитро

Консультант

В залежності від типу об'єкта підберемо відповідну систему автономної каналізації

БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Заповніть форму, щоб отримати результати
Ми розрахуємо та підберемо систему автономної каналізації згідно наданих параметрів
БОНУСЫ ПОСЛЕ ПРОХОЖДЕНИЯ ТЕСТА
Каталог продукції
Проєкт автономної каналізації
Ваша скидка